انجمن دنیار | Donyar Forum
با سلام
مهمان گرامی ورود شما را به انجمن دنیار خیر مقدم عرض میکنیم
لطفا برای استفاده از مطالب و امکانات انجمن میبایست ثبت نام کنید
با سلام
مهمان گرامی ورود شما را به انجمن دنیار خیر مقدم عرض میکنیم
لطفا برای استفاده از مطالب و امکانات انجمن میبایست ثبت نام کنید
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

www.donyar.ir فروشگاه دنیار خرید آنلاین

الرئيسيةالرئيسية  مكتبة الصورمكتبة الصور  جستجوجستجو  أحدث الصورأحدث الصور  ثبت نامثبت نام  ورودورود  چتروم موزیک باز  
انجمن تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است, با عنوان کردن مطالب سیاسی و غیر اخلاقی به شدت با کاربران برخورد خواهد شد

از کاربران عزیز و محترم درخواست داریم با عضویت در سایت و فعالیت بیشتر ما را در بهتر شدن انجمن

یاری نمایند

آموزش صداسازی و حنجره سازی برای خوانندگی

نويسندهپيام
ADMIN
مـــدیـــر کــل انجــمن
مـــدیـــر کــل انجــمن
ADMIN

Shohrat : 7
Tarikhe Ozviat : 2014-03-09
Keshvar : IRAN
Shahr : khouzestan

آموزش صداسازی و حنجره سازی برای خوانندگی Empty
پستعنوان: آموزش صداسازی و حنجره سازی برای خوانندگی   آموزش صداسازی و حنجره سازی برای خوانندگی Icon_minitime8/14/2015, 12:44 pm

برای اینکه یک صدای خوب داشته باشیم باید یک ریه مناسب داشته باشیم . یعنی باید نفسخوبی داشته باشیم .
از توضیحات پایه ای که همه میدونید مانند اینا : سیگاروقلیون نکشید . در هوای آلوده بیرون نرید . فقط آب ولرم بخورید فریاد نزنیدو ایناروکه میدونید نمیگم و مستقیم میرم سر اصل مطلب .
چشیدن هوای مرطوب میتونه موجبافزایش میزان نفس ما بشه .
برای اینکار دو را وجود داره :
1. طبیعی
2. مصنوعی

روش اول . در روزهای شرجی و مرطوب و یا حتی روزهای عادی با یک گرم کنبه خیابان بروید و به صورت نرم شروع به دویدن کنید . به محض اینکه سوزشی در ریه یاقلب خود احساس کردید دویدن را متوقف و راه بروید و وقتی به شرایط عادی بازگشتیددوباره شروع به دویدن بکنید . اینکارو تا زمانی که خسته شدید ادامه بدید. اینبهترین روش در کل دنیاس .
روش دوم :
مواد لازم :
1. گاز پکنیکی
2. یه دیگ روحی همراه با آب .
روش : در هفته بین 3 تا 5 بار :
در اتاق حود راببندید و دیگ آب را بر روی گاز پیکنیکی بزارید . نزارید قل بخوره نمیخوایم ماکارونیدرست کنیم ! شعله را روی کم بزارید طوری که فقط بخار کنه . در همین حال به کارهایخود برسید و این در هوای مرطوب اتاقتان در هر دقیقه پس از تنفس معمولی یک بار نفسعمیق بکشید . اگر در همین هوای مرطوب اتاقتون نرمش کنید که دیگه نور علی نور میشه .
دقت کنید که اگر کلیه این کارها در یک هفته را انجام دادید فقط کافیست یکبارقلیون یا سیگار و پیپو اینا بکشید تا همه چیز به باد بره .
یک چیز دیگه ای هم کههست تنفس خود رو باید درست کنید . وقتی شما یک بار دم و بازدم میکنید نباید اجازهبدید شکمتون عقب و جلو بره . باید نفس در ریه باشه و سینتون بالا بره .

البته دوستان میتونند برای استفاده از از هوای مرطوب ازبخور استفاده کنند و کمی اوکالیپتوس هم میتونه به تنفس کمک کنه
یه نکته هم منبگم که زیادی به حنجرتون فشار نیارید
منظورم اینه که صبح تا شب کنترات نخونید ،روزی 1 الی 2 ساعت برای خوندن بیشتر از حنجرتون کار نکشید

اولين كار براي تربيت صدا استفاده از حروف مدي آ اي او وتكرار در پردههاي مختلفبميزان 4ضرب بمدت1هفته روزي نيم ساعت غروبه بهترين وقته.

حنجره را تحريكنكنيد داد نزنيد وزياد حرف نزنيد وبا توجه به فيزيولوژي بدنتان پرهيز كنيد بدن وحنجره خود را بشناسيد يكي با خوردن تنديهافلج ميشود ممكن است ديگري چنين نشود اماقطعا بعضي موارد براي همه مضر است حتي اگر خواننده نباشي مثل نوشيدن اب يخ وداغچربي نمك زياد نوشابهاي گازدار سبزيجاتي مثل تره پياز

بهترین روش برای صداسازی و پرورش حنجره در همه ابعادش ، کتابتکنیک آوازنوشته لارا برانینگ هندرسون رو به همه توصیه میکنم .همراه با یک cd جهت تمرین هست.خودم تستش کردم و خیلی از نواقص صدام برطرفشده.قبل از اینکه این کتاب دستم برسه وسعت صدام از فای پایین تا فای بالا بود .(15نت).اما الان از ر پایین تا سی بالا (19 نت) رو راحت می خونم . ناگفته نمونه موسیقیاصیل هم کار می کنم و نمی تونم بگم صرفا تکنیک های این کتاب وسعت صدامو تغییر دادولی برای رفع نواقص حنجره فوق العاده ست.موفق باشید

در مورد تنفس صحيح كاملا بر عكس گفتي....تنفس ديافراگمي (شكمي) مهمترين اصل درخوانندگيه....يعني وقتي نفس مي كشي نبايد شونه هات بالا بياد و قفسه سينه نبايدتكون بخوره....فقط شكم (ديافراگم) در هنگام دم بايد به سمت بيرون و در هنگام بازدمبه درون برود...دليلش هم اينه كه براي خوانندگي به يك نفس قوي احتياج داريم و حجمفضاي شكمي بيشتر از قفسه ي سينه است....منبع
http://www.vocalist.com/

برای خواننده شدن کافیه یه بیابون گیر بیاری و بریو دادبزنیو بخونی بیابون خشگه وصدا رو میسازه و با این تمرین میتونید کاری کنید کهصداتون همه کاره بشه ودر هر شرایطی قدرت خودش رو حفظ کنه<>بیاببون نبود کمدکه هست تو کمد داد بزنید صداتونم هیچکس نمیشنوه من که تو کمد میخونم>لباساخودشون عایق هستن وصدا رو میدوزدندرضمن من خودم هیچم ولی به بزرگ شدن فکر میکنم

بر خلاف نظر دوستمون، به هیچ عنوان فریاد نزنید! این کارنه تنها باعث ساخته شدن صدا نمیشه، بلکه باعث میشه تار های صوتی آسیب هایی ببینن کهبعضی وقت ها جبران ناپذیره.
بخصوص خوندن صداهای خیلی بالا یا خیلی پایین که موقعخوندنشون داره به تار های صوتی فشار میاد، باید بسیار با احتیاط و با صدای نسبتاضعیف انجام بشه و خیلی به تدریج سعی کنیم محدوده صدا رو گسترش بدیم.

به نظرمن تمرینات تنفسی و تقویت عضلات دیافراگم باید در اولویت اول قرار داشته باشه.

منبع وبلاگ persian-texter.blogfa.com
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://www.donyar.ir

آموزش صداسازی و حنجره سازی برای خوانندگی
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» آموزش تنفس و صداسازی در دو جلسه
» دانلود آموزش صداسازی با سینتی سایزرها
» آموزش اتومیشن سازی وی اس تی های خارج از کیوبیس
» Vocal Techniques Singing with Tammy Scheffer دانلود آموزش خوانندگی